nápěv     nahrávka ze zpíváníBhadžan k Rádze a ke Krišnovi

RÁDHÁRÁNÍ KÍ DŽEJ MAHÁRÁNÍ KÍ DŽEJ
BÓLO RÁDHÁ GOVINDA KÍ DŽEJ DŽEJ DŽEJ
RÁDHÉ RÁDHÉ ŠJÁM BÓLO RÁDHÉ RÁDHÉ ŠJÁM
BÓLO RÁDHÁ GOVINDA KÍ DŽEJ DŽEJ DŽEJ

RÁDHÁ Krišnova nejmilejší z gopik RÁNÍ královna ať KÍ zvítězí DŽEJ, velká MAHÁ královna RÁNÍ ať zvítězí KÍ DŽEJ, BÓLO zpívat RÁDHÁ GOVINDA ať zvítězí KÍ DŽEJ DŽEJ DŽEJ, RÁDHÉ RÁDHÉ ŠJÁM Rádho Krišnova Rádho ŠJÁM (tmavě modrá-barva Krišnovi pleti) BÓLO zpívat.

poselství
Tento bhadžan oslovuje Krišnovu Rádhu jako královnu, přestože byla tak jako Krišna pastýřka krav. Oslovení královny je však zcela zasloužilé. Vždyť byla nejmilejší tomu "nejvyššímu Pánovi". Když měl Krišna odjet do Madhury, byla to ona kdo se vrhla pod kola Krišnova vozu, neboť nechtěla již více žít bez přítomnosti svého milovaného Pána. Krišna ji proto vyjevil svou vesmírnou formu a udělil jí plné poznání. Tak silná byla její oddanost a láska, že zapůsobila na mnoho duchovních hledačů, kteří se do té doby uchylovali jen k cestě džňány, cestě poznání. Rádhá ukázala že bhaktijoga, cesta oddanosti a lásky k Bohu v projevené formě je stejně hodnotná jako cesta poznání, cesta džňánajogy.
Spojme obě zmíněné cesty v jednu. V jednu opravdovou a co nejupřímější cestu, cestu k živé Pravdě.

Tento bhadžan znám z nahrávky, kterou mám uloženou v počítači, ale už vůbec nevím odkud ji mám, takže původ neznám, jen vím že nahrávka nezní vyloženě "indicky".

akordy ke kytaře
kapo (1-3)

[D]RÁDHÁRÁNÍ KÍ DŽEJ MAHÁ[G]RÁNÍ KÍ DŽEJ
BÓLO
[Emi]RÁDHÁ GOVINDA KÍ [D]DŽEJ DŽEJ DŽEJ
gajatri.net