Bhadžan k Hanumánovi a k Rámovi

DŽAJ DŽAJ DŽAJ HANUMÁN BÓLO
DŽAJ DŽAJ DŽAJ SÍTÁ RÁMA BÓLO
RÁMA MANTRA DŽAJA ŠRÍ HANUMÁN ŠRÍ RÁM DŽAJ RÁM DŽAJ DŽAJ RÁM
VÁJU NANDA PRIJA ANDŽANÍ MÁTÁ ŠRÍ RÁM DŽAJ RÁM RÁMA SÍTÁ

ŠRÍ RÁM DŽAJ RÁM DŽAJ DŽAJ RÁM
SÍTÁ RÁM SÍTÁ RÁM SÍTÁ RÁM SÍTÁ RÁM

DŽAJ Sláva a vítězství HANUMÁN SÍTÁ RÁMA Hanumánovi, Sítě a Rámovi BÓLO zpívat
RÁMA MANTRA Hanumán neustále zpíval Ráma mantru "ŠRÍ RÁM DŽAJ RÁM DŽAJ DŽAJ RÁM"
ŠRÍ RÁM ctěný Ráma, Hanumán je krásným PRIJA synem NANDA boha větru Vájua VÁJU a jeho matka MÁTÁ se jmenuje Andžaní ANDŽANÍ(proto se Hanumánovi také říká Andžanéja "Andžanin")

Poselství - Jednoho dne se Andžanéja(Hanumán) objevil v zahradě na předměstí Dváraky(Krišnova sídla). Krišna, který slyšel o šprýmech podivné opice, nařídil Garudovi(višnuův orel), aby šel a zaplašil to zvíře za město. Garuda sám neuspěl a ani napodruhé s celou armádou nedokázal Hanumána vyhnat. Krišna poté poslal Garudu se zprávou pro Hanumána, aby přišel do jeho paláce. Ale Andžanéja ctil a poslouchal pouze Rámu. Tak mu Krišna musel poslat další zprávu, že ho zve do svého přijímajícího sálu Ráma! Oddanost přiměje Pána, aby se přizpůsobil rozmarům svých služebníků. Andžanéja spěchal navštívit Rámu a Krišna mu dal daršan samotného Pána Rámy.
    z jedné ze Sáí Bábových "myšlenek dne"
Mějme oddanost Hanumána a Pán nás zajisté mnohokrát potěší svou nečekanou přítomností. Třeba jen úsměvem z fotografie, na které se ve skutečnosti nesměje či přesnou hláškou kolemjdoucího. Promlouvá k nám stále a proto mějme nastražené oči a uši, ať nezmeškáme jeho daršan.
OM ŠRÍ RÁM DŽAJ RÁM DŽAJ DŽAJ RÁM

Melodie a některá slova jsou z Krišna Dasovi verze známé písně k Hanumánovi-"Hanumán Čalisa(Hanuman chalisa)", tedy čtyřicetisloké písni o Hanumánovi. Řádky Ráma mantra... a Váju nanda... jsou vytvořeny jen pro tuto píseň, abychom ji mohli zpívat všichni i bez znalosti delšího originálního textu. Krišna Dasova závěrečná pasáž "SÍTÁ RÁM SÍTÁ RÁM...." také není součásti Hanumán Čalisy. Ony Čalisy, čtyřicet slok dlouhé texty, se zpívají i k dalším bohům a bohyním.

Nahrávka ze zpívání (live record)


akordy ke kytaře
kapo (1-2)

[D]DŽAJ DŽAJ DŽAJ HANU[A]MÁN BÓLÓ [G]DŽAJ DŽAJ DŽAJ SÍTÁ RÁMA BÓLO []
[D]RÁMA MANTRA DŽAJA [A]ŠRÍ HANUMÁN [G]ŠRÍ RÁM DŽAJ RÁM DŽAJ DŽAJ RÁM
[D]VÁJU NANDA PRIJA [A]ANDŽANÍ MÁTÁ [G]ŠRÍ RÁM DŽAJ RÁM RÁMA SÍTÁ
[D]ŠRÍ RÁM DŽAJ RÁM [A]DŽAJ DŽAJ RÁM [G]ŠRÍ RÁM DŽAJ RÁM DŽAJ DŽAJ RÁM
[D]SÍTÁ RÁM SÍTÁ RÁM SÍTÁ [A]RÁM SÍTÁ RÁM SÍTÁ [G]RÁM SÍTÁ RÁM SÍTÁ RÁM SÍTÁ RÁM
gajatri.net