Naše vlastní píseň

JE SLADKÉ BOŽÍ JMÉNO

JE SLADKÉ BOŽÍ JMÉNO (SLADKÉ BOŽÍ JMÉNO)
VSTOUPÍ DO TICHA TVÉHO (DO TICHA TVÉHO)
A V DUŠI JE MÍR (V DUŠI JE MÍR)
(DŽAJA RÁMA DŽAJA RÁMA)
ŠRÍ RÁM DŽEJ RÁM DŽEJ DŽEJ RÁM

DŽAJA RÁMA Sláva Rámovi ŠRÍ RÁM DŽEJ RÁM DŽEJ DŽEJ RÁM je jednou z nejznámějších manter k Rámovi, ve které se zpívá sláva a vítězství ctihodnému Rámovi.

Poselství - Skutečně oddaným zpěvem a postojem, plným lásky i odpoutání, zažijeme nejen mír ve své mysli, ale i "nasycení své duše" sladkostí Pánova jména. Boží jméno je jako brána do hlubin opravdového bytí, jako vstupenka k Já, jako loď přes moře útrap. Kdo nevěří, neuvěří. Kdo zkusí, ten pozná.
A proto když už věnujeme tolik péče nasycení svého fyzického těla, zeptejme se také své duše, co ona chce jíst, jak ji nasytíme, čím ji uspokojíme. Shodneme-li se, že tělo je viditelné a duše neviditelná, potom "chléb tělu" (hrubohmotné hrubohmotnému) a "slovo lásky k duši" (jemnohmotné jemnohmotnému).
OM ŠRÍ RÁM

Tato písnička vznikla v roce 2006, ačkoli melodie již byla starší. Dlouho čekala na svá slova a dočkala se "sladkosti Božího jména". Jméno Ráma není nijak náhodně vybrané. Při poslechu zpěvu indických hudebníků zpívajících o Rámovi mě často v dobrém slova smyslu "běhá mráz po zádech" a to o Rámovi víme jen z Rámajány, z eposu který zřel svým vnitřním zrakem mudrc Válmikí. Pravda je, že každý Ind jistě zná Rámajánu ze svého dětství a proto je každému Ráma vtisknut do srdce jako hrdina z dětských představ dohromady s vírou v něj jako s vírou v Boha. Jako kdybychom měli u nás nějakého statečného prince spojeného s Kristem. Ráma je mi asi i proto tolik sladce znějícím jménem božím.

Nápěv (tune)

Nahrávka ze zpívání (live record)

akordy ke kytaře
kapo (1)

[D]JE SLADKÉ BOŽÍ [D*]JMÉ[D]NO SLADKÉ BOŽÍ [D*]JMÉ[D]NO
VSTOUPÍ DO TICHA [d*]TVÉHO   DO TICHA TVÉHO
A V DUŠI JE
[D]MÍR[d*] V DUŠI JE [D]MÍR
[D]ŠRÍ RÁM DŽEJ RÁM DŽEJ DŽEJ RÁM
ŠRÍ RÁM DŽEJ RÁM
[d*]DŽEJ DŽEJ RÁM
ŠRÍ RÁM DŽEJ RÁM
[D]DŽEJ DŽEJ RÁM
            D*                    d*
gajatri.net