Naše vlastní píseň

KOLEM NÁS A UVNITŘ NÁS

KOLEM NÁS A UVNITŘ NÁS ŽIVOT ZPÍVÁ PÍSEŇ SVOU
KDO SE DÍVÁ KDO JE V NÁS KDO JE ČLOVĚK S CESTOU SVOU
KOLEM NÁS A UVNITŘ NÁS BŮH SE SVĚTLEM POHRÁVÁ SI
LÁSKA ZÁŘÍ V KAŽDÉM Z NÁS KOLIK SVĚTLA MŮŽEM DÁT SI

KOLEM NÁS A UVNITŘ NÁS ŽIVOT ZPÍVÁ O SVÉM BYTÍ
JE-LI V NÁS I KOLEM NÁS PAK JE JENOM JEDNO ŽITÍ
KOLEM NÁS A UVNITŘ NÁS LÁSKA HÝBE SE VŠÍM DĚNÍM
VŠUDE SLYŠÍM STEJNÝ HLAS ŽE LÁSKA JEDINÝM JE CHTĚNÍM

Všichni toužíme po lásce, neboť my sami jsme ve své podstatě láskou. Láska je tudíž naše přirozenost. Nevědomost způsobuje, že hledáme štěstí v různých věcech tohoto světa. Nicméně fakt, že hledáme, jest důkaz oné LÁSKY, která JEDINÝM JE CHTĚNÍM, která HÝBE SE VŠÍM DĚNÍM. Ona je naší věčnou motivací.

Poselství - Všichni hledáme štěstí, všichni hledáme mír. Všichni hledáme vnitřní naplnění, aneb ŽIVOT ZPÍVÁ PÍSEŇ SVOU. A každý to děláme jinak, právě tak jak to sami nejlépe umíme, aneb BŮH SE SVĚTLEM POHRÁVÁ SI. Když si toto uvědomíme, nemůžeme potom nehezky se na někoho dívat, aneb KOLIK SVĚTLA MŮŽEM DÁT SI. I třebaže nesouhlasíme s tím, co a jak někdo jiný dělá, on tak jedná protože věří že je to proň správné. Však se podívejme na svůj život a na situace, ve kterých jsme se zachovali tak, jak by jsme to nyní neudělali. Jistě by jsme tehdy vítku za to nepřijímali mile, ba spíše by nás rozhněvala. Však předtím to byla pro nás naše cesta a náš způsob hledání naplnění, aneb LÁSKA JEDINÝM JE CHTĚNÍM. Proto mějme se rádi a nezapomínejme na citát: "Jad bhavam, tad bhavati" - Jaký je postoj, takový je výsledek, aneb LÁSKA HÝBE SE VŠÍM DĚNÍM.

Tuhle písničku mám od roku 2000 a mám ji moc rád. Původně měla ještě refrén, ale ten tam byl spíše ze zvyku psát písně s refrénem a slokami. Za tuhle písničku dýchám. Textem a melodií je čím si co je ve mě a co cítím.

Nahrávka ze zpívání (live record)

nahrávka z CD

akordy ke kytaře
kapo (0-2)

[F]KOLEM NÁS A [F*]UVNITŘ NÁS [B]ŽIVOT ZPÍVÁ [B*]PÍSEŇ [F]SVOU
             F*                      B*
gajatri.net