Naše vlastní píseň
píseň k Sáí Bábovi

SÁÍ RÁMA

SÁÍ RÁMA SÁÍ RÁMA SÁÍ KRIŠNA SÁÍ KRIŠNA SÁÍ BÁBÁ SÁÍ BÁBÁ SÁÍ ŠIVA ŠIVA SÁÍ
DŽAJA SÁÍ RÁM DŽAJA SÁÍ ŠJAM SÁÍ ŠIVA OM ŠIVA SÁÍ OM
OM SÁÍ OM DEVÍ SÁÍ BÁBÁ OM DEVA

SÁÍ BÁBÁ je v této písni popisován jako RÁMA, KRIŠNA(ŠJAM), ŠIVA a jako DEVÍ a DEVA, čili Bohyně i Bůh. DŽAJA znamená sláva,vítězství a OM je základní mantra a prvotní zvuk vesmíru.

Poselství - Odevzdejme se Sáí Rámovi, který jako Ráma zahubí démony narušující naše duchovní úsilí, odevzdejme se Sáí Krišnovi, který jako Krišna přiláká nás sladkým tónem své flétny, odevzdejme se Sáí Bábovi, který v nás jako Šiva Sáí znovuobnoví vědomí božství.
"Oddanost Bohu posvěcuje veškerou činnost. On vyzývá, vykonává, dává potřebnou sílu a schopnosti a užívá výsledky tohoto procesu. Oddanost by proto měla být přirozená, protože všechno je Jeho a nic není vaše. Vaše povinnost je věřit, že on je pohonem všech vašich činností a z této víry čerpat sílu. Dokud se rána nezacelí a nevytvoří se nová kůže, musí ránu chránit obvaz. Proto i vy, do doby než realizujete pravdu, musíte na egem zasaženou mysl použít hojivou mast víry, svaté společnosti a svatých myšlenek."
Sáí Bábá

Tato písnička, ve které se prolínají tři melodie i tři texty, je "druhým dítětem" nové kytary a máme ji od prosince 2005. Na zpíváních většinou zpíváme první větu a základní melodii. Na své plné představení tak ještě čeká. Pro svou melodii i citové vyjádření je velmi oblíbenou písní.

Nahrávka ze zpívání (live record)


akordy ke kytaře
kapo (1-3)(u akordu C držívám malíček na spodní struně E na třetím pražci a totéž u akordu G, ale na struně H)

[C]SÁÍ RÁ[Ami]MA   SÁÍ [F][G]MA
gajatri.net