www.gajatri.net     ZPĚT NA ÚVODNÍ STRANU

Dobrý den milí "mantrovníci"
Vítáme Vás na našich webových stránkách tímto netradičním ale hezkým oslovením, které jsme jednoho dne dostali, jako zpěváci manter. A právě o mantrách, bhadžanech a duchovních písních z různých kultur, jsou tyto stránky především, ačkoliv zde naleznete jistě mnoho dalších zajímavých témat. Název Gajatri.net je dle nejstarší a nejposvátnější mantry, mantry Gájatrí. Postupem času se můžete těšit, že si na stránkách poslechnete i stáhnete nahrávky všech písní s texty, překlady, akordy atd.

Stránky byly spuštěny 20.května 2008
Stránky se ještě budou postupně dotvářet, berte je jako výtvor amatéra, který se učí za běhu. Moc mi pomohly zezáčátku dvě knížky se základy o html, ale především stránky Jak psát web, za což patří dík jejich autorovi Juhúovi.

JAK SE ZDE ORIENTOVAT

   Na úvodní straně(AKTUÁLNÍ) naleznete vždy nové informace o tom co se chystá i o tom co je nového na stránkách. Pokud si chcete uložit odkaz na naše stránky, doporučuji uložit právě tuto stránku, abyste měli vždy nové informace, když stránky otevřete.

Jinak Vás vždy povedou levé a pravé menu s odkazy. V levém menu jsou obecné odkazy. V pravém pak odkazy na jednotlivá Božstva atd. Na některých stránkách krajní menu chybějí, ale nahoře nebo dole na stránce jsou vždy odkazy jak na hlavní nabídku, tak i na další časté stránky.

KDE NAJDU TEXTY,PŘEKLADY A NAHRÁVKY PÍSNÍ?

   V levém menu dáte SEZNAM PÍSNÍ, zobrazí se vám stránka (na které si přečtete také podrobný popis), kde vyberete píseň buď abecedně podle jejího počátečního písmene, nebo podle toho komu je adresována, či zda je česká atd. V levém sloupečku se Vám poté objeví písně dle Vašeho výběru a po kliknutí se vám otevře vybraná píseň v pravém větším okně.

Pakliže si nemůžete vzpomenout na slova písně, nevíte kam ji zařadit, ale pamatujete si na které byla stránce ve zpěvníku, můžete ji vyhledat (v levém menu-ZPĚVNÍK) ve zpěvníku, odkud Vás zavede odkaz také na okno s písničkou.

Další možností je projít v odkazu AUDIO VIDEO v úvodním sloupečku nejnovější nahrávky, které jsou seřazené podle míst, kde se zpívali.

   NYNÍ K NAHRÁVKÁM

Bude trvat ještě delší dobu než se nám podaří nahrát všechny nahrávky, ale již teď jich najdete dosti. Nahrávky(ve formátu mp3) jsou rozděleny na nápěvy (ty jsou především pro naučení výslovnosti a melodie) a nahrávky ze zpívání, u kterých můžete prožít atmosféru ze zpívání. Samozřejmě nejsou tyto nahrávky profesionální. Zaslechnete křik dětí, různé zvuky čajovny, atd. Nicméně pokud vím, nahrávky se líbí a mají svou sílu.NAJDU ZDE AKORDY K PÍSNÍM

   K nalezení jsou v jednotlivých oknech písniček (viz SEZNAM PÍSNÍ nebo ZPĚVNÍK), zatím však ne u všech písní, postupem času budou přibývat s překlady i kytarové akordy ke všem písním. Nemohu bohužel zaručit, že se Vám ve vašem prohlížeči zobrazí správně akordy, tedy správně tam kde mají přesně být. Zkreslení může nastat například při zvětšení, nebo při jiném druhu písma apod.

TIP- V kolonce VYBER SI PÍSNIČKU(vpravo dole pod odkazy) najdete právě ty písně, které mají všechny akordy, alespoň jednu nahrávku, překlad a také poselství, které slouží pro tuto funkci "náhodného výběru". Tato možnost samozřejmě neslouží pro vyhledávání písní.
gajatri.net