gajatri.net

BOŽSKÉ MATKY

Mátá Deví

Božské Matky, jak se nazývají osvícené bytosti něžného pohlaví,
mají vskutku mateřský cit ke svým oddaným.
A také oddaní se u nich cítí více jako děti univerzální Matky.

amma.jpg, 24kB
AMMA-AMMÁČÍ
(Mátá Amritanandamayí Deví)


Věčně usměvavá Ammáčí žije v Jižní Indii v Kerale v maličké vesničce Amritapuri na pobřeží arabského moře. Narodila se 27.září v roce 1953. Jezdí často po celém světě.

Její daršany(požehnání) jsou moc krásné, každého kdo k ní přijde, objímá jako vskutku opravdová Matka světa. Sama také krásně zpívá což umocňuje atmosféru při bhadžanech v jejím ášrámu.

odkaz na stránky:
oficiální stránky ášrámu v Amritapuri
amma-europe.org-evropský rozcestník
amma.org-americký rozcestník

Na našem videokanálu damijasai na YOU TUBE najdete v kolonce oblíbené odkaz na hezké video Amma´s darshan.

Džej Amritánandamají Má Džej


lasana.jpg, 13kB
MATKA LASANA

Mladinká Matka Lasana žije v České republice, v Českém ráji. V současné době dává daršany(požehnání) v ášrámu ve Vlčím Poli u Dolního Bousova a pravidelně zajíždí na Slovenko do Levoče. Více o termínech těchto setkání se dozvíte na webových stránkách.

Její hlavní daršany probíhají v tichém sezení, při kterém každého kdo přistoupí, přijme přiložením svých rukou na hlavu, vzájemným podáním si rukou a pohledem do očí. Při tomto "rituálu" působí Matka jako prostředník pro čisté božské světlo, které se "vlévá" do srdcí tak jak jsou srdíčka otevřená a připravená.

citát:     "Nepřišla jsem ukazovat duchovní cestu. Duchovních cest je tu spousta. Přišla jsem víru v Boha a Boží světlo dát a upevnit. Světlo, které předávám, Vás mění a pomáhá každému tam, kde je třeba. Na všech cestách je potřeba upřímnost a láska k Bohu.
  Vpřed Vás bude posouvat Vaše upřímnost, snaha a prosba."


odkaz na webové stránky.

Díky Matce Lasaně a času, který jsme strávili v jejím ášrámu, vzniklo mnoho českých písní, které na našich zpíváních často zpíváme a jsme za to velmi vděční.


meera.jpg, 57kB
MATKA MEERA

Meera se narodila 26 prosince v roce 1960 v Jižní Indii. Dnes ale žije v Německu, kde má nedaleko Limburgu ášrám.

Její daršany probíhají v tichu, podobně jako u Matky Lasany. V odkazu "odpovědi Matky Meery" najdete mnoho "odpovědí".

odkaz na stránky:
www.matkameera.cz
www.mrreddy.org
www.mothermeeradarshan.org

citát:   "Přišla jsem, abyh řekla, že všechny cesty jsou stejně dobré a všechny vedou k Božství, proto by měli různí věřící tolerovat obyčeje těch druhých.
  Ať lidé kráčejí po jakékoli cestě, mohou ke mně přijít, pomohu jim rozpomenout se na Božství a pokud mají problémy, dám jim mír a štěstí."


Na našem videokanálu damijasai na YOU TUBE najdete v kolonce oblíbené odkaz na video Mother Meera.Takto zatím jen ty pro mne nejznámější Božské Matky.

devi1.jpg, 32kB


2007-09 gajatri.net ( )