gajatri.net

KDE ZPÍVÁME

  Naše pravidelná zpívání máme nyní na dvouch místech a to v rodné Chrudimi, které patří první pondělí v měsíci a v Pardubicích, kde zpíváme každý třetí čtvrtek, pokud není dáno jinak.
Na aktuální stránce najdete vždy přesná data, případné změny a upozornění na ostatní zpívání.
  Ostatní zpívání jsou nepravidelná. Častěji jezdíme do Prahy, do Svitav-Litomyšle, do Rychnova nad Kněžnou, do Žďáru nad Sázavou. Navštívili jsme mnoho dalších měst a míst. Nezapomenutelná zpívání byla v Orlických horách v kostele v Neratově. A stejně tomu tak je, když hrajeme při daršanech, či návštěvách indických duchovních učitelů.
Přestože máme takto program bohatě naplněn, rádi přijedeme zazpívat i na jiná místa v případě Vašeho většího zájmu.


ZPÍVÁNÍ V CHRUDIMI

Chrudimská čajovna Luna (dříve Lůna)byla naší domovskou nejen proto, že tu naše zpívání začalo, ale i proto že je nám Chrudim opravdovým domovem. Chrudimská čajovna nabízela pro zpívání svou velikostí nevelikou o to více blízkosti a i proto byla zdejší zpívání tak trochu dynamičtější v rychlých pasážích a zároveň tišší a procítěnější v klidných partiích.

Čajovna bohužel už v Chrudimi skončila a od roku 2014 zpíváme v nedaleké Jídelně Kruh Zdraví. V jídelně je trochu jiný prostor ale vlastně s celkem podobným popisem, jako jsem napsal k čajovně.

Zpívání jsou v Chrudimi pravidelná a většinou je to každé první pondělí v měsíci od šesté do deváté hodiny večerní. Vstupné je dobrovolné(od roku 2014) a přijít i odejít můžete i v průběhu celého zpívání. Těšíme se na Vás.

fotogalerie chrudimského zpívání
odkaz na stránky Jídelny Kruh ZdravíZPÍVÁNÍ V PARDUBICÍCH

Do Pardubic jezdíme už od zrodu našich zpívání, tedy od roku 2001. A vždy do Čajovny Na Paletě (Čajový klub Paleta), která nám nabízí přímo ideální prostor. V krásné dřevěné stavbě s půdorysem osmiúhelníku v místě plném stromů, kterou najdete za plaveckým bazénem nedaleko řeky Chrudimky, sedíme na zemi kol dokola čajovny a nutno dodat, že se kruh pravidelně naplňuje a to především domácími hosty za každého počasí v každé roční době. Pro toho kdo nemůže sedět na zemi, jsou k dispozici také židle.
Od roku 2017 přes zimní období hráváme v čajovně nové budovy Ekocentra.
Zpívání jsou zde pravidelná a to každý třetí čtvrtek v měsíci od 18:00 do 21:00(a někdy i déle). Vstupné je dobrovolné(od roku 2014) a přijít můžete i v průběhu celého zpívání. Těšíme se na Vás.

fotogalerie pardubického zpívání
odkaz na Ekocentrum

mapa-pa.jpg, 50kB
Zvětšit mapuZPÍVÁNÍ V LITOMYŠLI
a ve SVITAVÁCH

V Litomyšli jsme prožili nádherná zpívání v Čajovně v Muzeu. Jezdili jsme tam od podzima roku 2005 a poslední zpívání bylo v květnu v roce 2012. Zpívali jsme tam pravidelně téměř každý měsíc, takže to dělá téměř osmdesát setkání, tj. cca 250 prozpívaných hodin. Čajovna skončila v roce 2012. Máme krásné vzpomínky, které si můžete připomenout třeba na videu nebo ve fotogalerii.

Duch čajovny však přežívá v mantrovnickém koberci na kterém jsme vždy v Litomšli hráli a ten je teď v sesterské čajovně ve Svitavách, ta se nyní nově jmenuje Čajovna Krásná chvíle(dříve Namasté) a naše zpívání tam jsou také už celkem pravidelná.
Nově(2016) se do Litomyšle vracíme, zpíváme nyní v Centru SponTanea, a věříme že navážeme na dřívější setkání.
fotogalerie litomyšlského zpívánípraha2.jpg, 71kB ZPÍVÁNÍ V PRAZE

Do Prahy jezdíme od června roku 2008. Hráli jsme často v Křišťálové Čajovně a v Om Yoga studiu a na dalších místech, nyní v Průhonicích, Radotíně, a hledáme i další nová místa.
Pro přesné datum zpívání musíte hlídat aktuální stránku.
Těšíme se na Vás.

fotogalerie pražského zpívání


tathata1.jpg, 60kB OSTATNÍ ZPÍVÁNÍ

V současné době zajíždíme hrát několikrát do roka do Žďáru nad Sázavou, Rychnova nad Kněžnou, do Poděbrad, do Dobrušky, do Lanškrouna, do Náchoda, jezdíme na Žampach(u Žamberka), do Třebechovic pod Orebem, do Mohelnice, do Bratislavy, Brna, Jablonce nad Nisou či Liberce, dále Hradec Králové, Karlovy Vary, Teplice, Litoměřice, Moravská Třebová, Prachatice, Strakonice, Benešov. Hráli jsme ve městech České Budějovice, Olomouc, Hlinsko, Letohrad, Heřmanův Městec, Jihlava, Kolín, Kutná Hora, Česká Třebová, Beroun a další.
Nezapomenutelná zpívání byla v Orlických horách v kostele v Neratově. A stejně tomu tak je, když hrajeme při daršanech, či návštěvách indických duchovních učitelů.
Přestože máme takto program bohatě naplněn, rádi přijedeme zazpívat i na jiná místa v případě Vašeho většího zájmu.

O našich zpíváních jinde se vždy dozvíte na aktuální stránce.

fotogalerie z ostatních zpívání
 

www.gajatri.net