Rok 2008


betlem.jpg, 22 kB KRISTOVY NAROZENINY
Pravidelná zpívání v prosinci byla tradičně "vánoční", tedy i s koledami, písněmi opěvujícími narození Ježíše Krista.
Od 18.prosince máme k dispozici na stránkách i zpěvník s koledami, které zpíváme.
Nechť jsou Vánoční svátky opravdovým klidem a pokojem. Nechť jsou klidem mysli a nechť jsme nástrojem pokoje, jako v té písničce a modlitbě Svatého Františka. A nechť jsou to narozeniny Krista v nás. O štědrém dnu bývá nejdelší noc v roce. V té nejhlubší noci se ale znovuzrodí světlo a přijde světlá polovina roku. Nechť stejně tak zrodí se světlo v nás a rozzáří i lampy ostatních.
Pro inspiraci najdete na stránkách krásnou promluvu o Kristu od Sáí Báby. (viz-články>>Sáí Bábova vánoční promluva)
KIRIE ELEISON


jesu14.jpg, 29 kB Pravidelné zpívání v Chrudimi    27.prosince 2008

Vánoční zpívání v Chrudimi bylo trochu netradiční. Bylo v sobotu a již od 16 hodin. Sešlo se nás hodně, ale vešli jsme se všichni. Vánočním koledám jsme věnovali dnes více času, ale úspěšnější myslím byly písně "z oblíbené strany 29", které následovaly po koledách. Španělská píseň VIVE JESU byla opět skvělá a líbila se mi i anglická JESUS I BELIEVE.

Do Nového roku přeji všem bdělost a odvahu na duchovní cestě.
V lednu se můžete těšit v Chrudimi ve čtvrtek 22.ledna od 18 hodin na zpívání zaměřené k mantře OM a Gájatrí mantře.

Pravidelné zpívání v Pardubicích    18.prosince 2008 jesu17.jpg, 38 kB

Velmi milé zpívání bylo v předvánoční čas v zaplněné Pardubické čajovně a opět i s "malýma jezulátkama". Koledy nám pěkně šly a zaznělo také mnoho dalších písní ke Kristu. Písničky Maranátha, Vive jesu či Ave Maria se nám opravdu povedli. Nejvíce jsme překvapili(i sami sebe), jak se nám povedla píseň Pane učiň mně nástrojem pokoje. Záměnou akordů vzešla zcela originální "trochu zbigbítováná" verze této jinak spíše klidnější písně. Kromě těchto písní se mi velmi líbily úvodní bhadžany.
Děkuji pardubickým "mantrovníkům" a přeju všem klidné vánoční svátky.
V lednu se uvidíme v Pardubicích 15.ledna, kdy se můžete těšit na dlooouhééé OM a na všechny verze Gájatrí mantry které známe.

KIRIE ELEISON

Pravidelné zpívání v Litomyšli    11.prosince 2008

Prosincové zpívání v Litomyšli přineslo po roce opět zpívání obohacené vánočními koledami.

Z ostatních písní zazněly klasické bhadžany a několik českých písniček z nichž se mi nejvíce líbila píseň KLID A MÍR.
Inu, nechť Klid a Mír zakotví natrvalo v mysli a nechť jsou vánoční svátky pro to vhodnou příležitostí.

Napříště se v Litomyšli těšíme v novém roce již 8.ledna, kdy se můžete těšit na dlooouhééé OM a na všechny verze Gájatrí mantry které známe.

praha praha Zpívání v Křišťálové čajovně v Praze     28.listopadu 2008

Moc hezky jsme si zazpívali v páteční večer v zaplněné Křišťálové čajovně v Galerii cestky ke světlu . Zpívání bylo obohaceno o přítomnost dalších "hudebníků-mantrovníků". Naše pozvání přijaly Lenka Vinklerová a Leona Mantonová a také se jej účastnila Míša Voldánová (viz jejich zpívání v KALENDÁŘI AKCÍ). Všem zmíněným i přátelům moc děkuji že jste přišli a že jsme tak mohli sdílet "to společné". Ostatním bych rád připomenul, že to bylo pro nás hraní bez žádných příprav, sešli jsme se přímo na místě a společně hráli.

Tak jako při posledních zpíváních jsme si opět krásně prožili píseň HALELUJA-BŮH AŤ S NÁMI PÍSEŇ ZPÍVÁ. Ale zpívat nám šlo již od samého začátku, kdy zazněly některé mantry a modlitby jako ASATO MA SAT GAMAJA či později bhadžan BHADŽAMANA GOVINDA GOPÁLA nebo píseň WE ARE OPENING UP či slovenská EUCHARISTIA. Ale jmenovat bych mohl jistě dále a to jsme se shodli, že nám všem zpívání velmi rychle uteklo a mnoho písniček, které jsme chtěli zahrát už tak neměly prostor.
A tak se těšíme zas na příště, kdy se opět sejdeme v Novém roce v pátek 30.ledna 2009.

sai7.jpg, 15 kB DIVALÍ A SÁÍHO NAROZENINY
Pravidelná zpívání v měsíci listopadu byla zaměřena zpočátku ještě ke svátku Divalí, ale poté především k narozeninám Sáí Báby

Svátek Divalí se shoduje i s našimi českými dušičkami. Hlavní duchovní význam obou svátků je v zažehnutí duchovního světla uvnitř nás. Tak jak slunečního světla ubývá, mělo by přibývat více světla uvnitř nás.
V den svátku se zapalují svíce a lampy(dipa) u dveří a oken domů, proto aby Lakšmí, symbolizující štěstí a hojnost, tedy bohatství země a její úrody, věděla kde má svůj domov.

Sáí Bábovy narozeniny byly 23.listopadu. Na zpíváních zazněli mnohé bhadžany a písně k Sáímu i vibhúti mantra, mantra k posvátnému popelu, který neodmyslitelně k Sáí Bábovi patří.


sai16.jpg, 5 kB Pravidelné zpívání v Chrudimi    27.listopadu 2008

Ačkoliv nám dnes chybělo více tleskajících rukou, zpívání bylo v Chrudimské čajovně příjemné. Zpívali jsme různé písničky a zaznělo také několik písní k Sáí Bábovi na počest jeho proběhlých narozenin. Mě nejvíce potěšila písnička SÁÍ NÁRÁJENA a na začátku se nám moc povedla mantra OM SÁÍ RÁM.

Napříště nezapomeňte na změněný termín, nebude to čtvrtek ale sobota 27.12. vánoční zpívání a bude již od 16:00, cukroví raději nechte doma a když, tak bez cukru, díky.
SÁÍ RÁMA SÁÍ KRIŠNA


Zpívání v Karlových Varech  22.listopadu 2008

Po třetí jsme zavítali k naší kamarádce Julii z astro studia Slunce do Karlových Varů a po roce to bylo opět u příležitosti Sáí Bábových narozenin. Na setkání jsme nebyli hosté jediní, učástnila se jej paní Rúth Hállová, překladatelka mnoha knih o Svámím, která nám vyprávěla své zážitky a poznání.
Zpívání samotné bylo krásné a plné naplno zpívaných písní. Opět se nám velmi líbila "píseň posledních dní"- HALELUJA-BŮH AŤ S NÁMI PÍSEŇ ZPÍVÁ, ale i mnohé další.
Druhý den, než jsme odjeli na jiné setkání do Prahy, jsme dopoledne zpívali "léčivé OM" s Klárkou, která nám osvětlila techniku OM-healing.


Pravidelné zpívání v Pardubicích    20.listopadu 2008

Jako v Litomyšli i v Pardubicích byla plná čajovna i s tolika dětmi.
K zaslechnutí byly zpočátku některé méně zpívané či poprvé zpívané písničky, jako například bhadžan HARI ÁNANDA MAJA DŽAJA NÁRÁJENA, nebo mantra OM PÚRNA MADAHA. Na počest Sáí Bábových narozenin jsme zpívali různé bhadžany a mantry k Sáímu a také písničky ve kterých jsou použity Jeho citáty, jako třeba KDE JE VÍRA TAM JE LÁSKA nebo ZAČNI DEN S LÁSKOU. Druhou jmenovanou písničku si zkuste naposlouchat v nápěvu, abychom ji mohli příště zpívat s opakovaním které jsme zkoušeli.
Jinak Vám všem děkuji za zpívání a trochu se omlouvám, že jsem nebyl úplně ve své kůži a naplno jsem si užil až závěrečnou GÁJATRÍ MANTRU a písničku HALELUJA.Tou jsme si myslím připravili pole písniček pro příští měsíc při předvánočním zpívání, při kterém zazní tradičně také vánoční koledy. (18.prosince)
OM SÁÍ RÁM

Pravidelné zpívání v Litomyšli    13.listopadu 2008

Krásné zpívání v zaplněné čajovně se spoustou dětí bylo k vidění v Litomyšlské čajovně, kde jsme poprvé zkusili usednout v prostřed čajovny a tato úprava jevila se zdárná. K slyšení byly ze začátku mantry k Lakšmí na počest svátku Divalí, z nichž byla opět velmi povedená OM ŠRÍ MAHÁ LAKŠMÍJE NAMAHA.
Druhou půli zpívání jsme zpívali mantry a bhadžany k Sáí Bábovi u příležitosti jeho narozenin. Z nich měla mantra OM SÁÍ RÁM krásný dlouhý konec za zvuků mantry OM a spontáních popěvků "OM SÁÍ RÁM" v různých uchu laditelných melodiích. Moc Vám všem za ni děkuji, přičemž děkuji za celé zpívání. Věřím že jste si jej užili krásně.
SÁÍ NÁRÁJENA
Naslyšenou se těším při příštím již vánočním zpíváním s koledama v Litomyšli ve čtvrtek 11.prosince


Pravidelná zpívání v měsíci říjnu byla zaměřena ke svátku Navarátrí a v druhé půli ke svátku Divalí.
Navarátrí začalo 30.září a přes dalších devět(nava) nocí(rátrí) skončilo na desátý den Vidžajadašamí, tedy 9.října. Tento svátek se také nazývá Durgá púdža.
Pro toho, kdo chtěl vzít tento svátek jako rituál a jako příležitost, nabídl jsem určitý návod. Jedním z mnoha způsobů, kterak se tento svátek slaví, je uctívání Durgy, Lakšmí a Sarasvatí. Každé bohyni jsou věnovány tři noci.
Nejprve zaměřte svou pozornost k bohyni Durze, která Vám jako ničitelka negativních tendencí pomůže odstranit špatné vlastnosti a nabídne čisté myšlenky a sílu k proměně.
Další tři noci věnujte pozornost bohyni Lakšmí, která Vám jako Paní bohatství a štěstí, pomůže udržet své předsevzetí, své nové rozhodnutí.
Poslední tři noci potom nabídněte bohyni Sarasvatí, která Vám jako Paní moudrosti, řeči a umění, pomůže zakořenit nové myšlenky a rozhodnutí tak, aby svou sílu čerpaly vždy z hlubin moudrosti a Pravdy.
Desátý den je den Vítězství (vidžajadašamí). Vezměte nový šat a s ním novou, všeobjímající mysl vstříc božské vůli.

Svátek Divalí se shoduje i s našimi českými dušičkami. Hlavní duchovní význam obou svátků je v zažehnutí duchovního světla uvnitř nás. Tak jak slunečního světla ubývá, mělo by přibývat více světla uvnitř nás.
V den svátku se zapalují svíce a lampy(dipa) u dveří a oken domů, proto aby Lakšmí, symbolizující štěstí a hojnost, tedy bohatství země a její úrody, věděla kde má svůj domov.

laksmi1.jpg, 23 kB Pravidelné zpívání v Chrudimi    23.října 2008

Příjemné zpívání v zaplněné čajovně v Chrudimi bylo okořeněno písněmi k Božským Matkám Durze, Lakšmí a Sarasvatí. A právě bhadžan AMBE BHAVÁNÍ MÁ nebo mantra OM ŠRÍ MAHÁLAKŠMIJÉ NAMAHA patřili k těm nejpovedenějším. Těším se na příště při narozeninách Sáí Báby.

TAMASO MA DŽJÓTIR GAMAJA
veď mne od temnoty ke světluPravidelné zpívání v Pardubicích    16.října 2008

Tak jako krásy podzimu v Litomyšli, ani v Pardubicích nás tentokrát déšť nepřipravil o společné zpívání v útulné čajovně Na paletě. A sešlo se hned několik dětí i s jedním miminkem. Můžete se podívat na kratičké video,zatím takto
jedno s písní OM NAMO BHAGAVATE VÁSUDEVÁJA.

Milí mantrovníci, potěšili jste mě svým zpíváním, ne však vstupným o kterém jsem nic nevěděl. Lakšmí je sice bohyně hojnosti, ale mě stačí, když se budeme hojně scházet. Myslím, že jsem to minulý měsíc napsal v komentáři jasně. Proto Vás prosím, abyste již příště žádnou kasičku nevymýšleli, jinak do Pardubic prostě jezdit nebudu. Nabídek na zpívání jinde mám teď dost.

OM ŠRÍ MAHÁLAKŠMIJÉ NAMAHA


Pravidelné zpívání v Litomyšli    9.října 2008

Barevný podzim nás neodlákal k tomu abychom nepřijeli do oblíbené Litomyšle. Přestože jsme se sešli dostatečně abychom naplnili kruh, zůstává Litomyšl pozadu v počtu domácích "mantrovníků".
Zpívání, které bylo přímo na poslední desátý den svátku Navarátrí, bylo plné nových či spíše netolik hraných písní a samozřejmě písně k božským matkám jako například mantra SARASVATÍ MAHÁLAKŠMÍ DURGA DEVÍ NAMAHA. Závěrečnou písní, kterou si můžete prohlédnout na videu byla Gájatrí mantra v jedné z našich verzí.
V listopadu nezapomeňte svíčku, bude svátek světel DIVALÍ a také Sáí Bábovy narozeniny.


Zpívání v Křišťálové čajovně v Praze     26.září 2008

Podruhé v tomto roce jsme hráli v Křišťálové čajovně v Galerii cestky ke světlu pana Zdeňka Hajného v Praze. Sešli jsme se tentokrát již ve větším počtu než posledně a opět s bubenickou podporou Lukáše a Janou Vídenskými.
Mě se zpívání velmi, velmi líbilo a já věřím, že Vám všem také. Těžko vybírám nejhezčí písně, neboť se mi líbili opravdu všechny. Ono Nej snad mohu přiřadit české písničce NEMLUV KDYŽ NEMUSÍŠ, jejíž závěr s mantrou HARE RÁMA HARÉ KRIŠNA jsme dostali do nevídaných obrátek. Věřím, že Vám ale zpívání přineslo především zklidněnou mysl a potěšené srdce.

Tak tedy chválím Vás všechny za krásné zpívání a skvělou podporu a pokud vše vyjde tak se opět v Praze setkáme 28.listopadu. Termín bude ještě potvrzen později. Těšit se můžete za nějaký čas na nahrávky a video z tohoto zpívání. (28.9)Narychlo přidávám video s bhadžanem RÁMA BÓLO.
OM ŠÁNTI OM
Pravidelná zpívání v měsíci září byla zaměřena ke Ganéšovi při příležitosti svátku Ganéš Čaturthi, který byl 3.září a pokračoval dalších deset dní.

Tento svátek je oslavou narozenin Ganéšy, této vyjimečné mytologické postavy z hinduismu. Ganéša zastupuje a je obrazem intelektu v nás. Vyjadřuje tak schopnosti rozlišování. Je zvykem se před každou činností pomodlit ke Ganéšovi. Tento rituál má v nás aktivovat ostrý intelekt a přesné rozlišování.
Ganéša je také znám jako vtělení zvuku OM-PRANAVA SVARÚPA. Ganéšova slabika Gam je spjata s první, kořenovou čakrou. Otcem Ganéši je Šiva, který naopak sídlí v sedmé korunní čakře. Jejich "rodinné" pouto nás tak povede přímo od pozemského k absolutnímu.
Ganéšovo jméno je spojením ÍŠA Pána GANA Ganů. Ganové jsou služebníci Šivy, a zastupují podzemní úroveň, řekněme duchy a podsvětí. Ganéša je jejich Pánem, tedy není jimi ovládán. Nejtypičtější pro Ganéšu je jeho hlava slona, kterou dostal brzy po svém zrození »...». Díky všem svým atributům je tak Ganéša ten, kdo pomáhá odstraňovat všechny překážky a je tak i oslovován jako Vighnéšvara-odstraňovatel překážek(vighna).

ch2.jpg, 22 kB Pravidelné zpívání v Chrudimi    25.září 2008

DŽAJ GANÉŠA DŽAJ GANÉŠA DŽAJ GANÉŠA DEVA
Poprvé jsme si zazpívali písně z nově přidané stránky ve zpěvníku mezi nimiž byly "staré známé", ale i některé nové písně. Do třetice v tomto měsíci jsme zpívali více písní ke Ganéšovi. Jinak ale zaznělo mnoho jiných písní, z nichž se mi dnes nejvíce líbila tak jako naposledy v Pardubicích mantra SÁÍ NÁRÁJENA ale i závěrečná GATE GATE PARAGATE byla velmi zdařilá.

Děkuji všem zúčastněným za zpívání a těším se příští měsíc 23.října při svátku NAVARÁTRÍ a DIVALÍ. Nezapomeňte svíčky, neboť svátek Divalí(28.října) je svátek světel, takové "indické dušičky".


Pravidelné zpívání v Pardubicích    18.září 2008
OM GANAPATAJÉ NAMAHA
Zdařilé zpívání bylo tento večer v Pardubicích, při kterém jsme si i hodně povídali a zpívali o . Z mého pohledu si vše pochvaluji a chválím Vás "mantrovníky" za skvělé zpívání, tleskání a všechno. Všiml jsem si že řada z Vás si to opravdu krásně prožívá.
Na zpívání padla otázka dobrovolného příspěvku za zpívání. A tak reaguji a opravdu si přeji, aby se na zpíváních za zpívání nic nevybíralo. Za prostory čajovny nic neplatíme, takže když si dáte čaj i tak platíte a někteří dojíždíte, takže proč byste měli ještě platit za to, že zpíváte. To po mě nemůžete chtít. Tak tedy kdo chce přispět na zpěvníky nebo na provoz stránek, tak mě můžete přispět přímo, pokusím se vymyslet na stránky nějakou "pokladnu", kde by se vidělo co a jak.
Ale zpět ke zpívání. Jaká se Vám líbila nejvíce písnička? Mě nejvíce potěšily mantry Vahe Guru a SÁÍ NÁRÁJENA. Druhá jmenovaná je jedna z novějších písní, která není ještě ve zpěvníku a ani na stránkách. Její text je:
SÁÍ NÁRÁJENA
OM NAMO NÁRÁJENA
BŮH JE V NÁS V KAŽDÉM Z NÁS
BŮH JSI TY A BŮH JSEM JÁ.
Děkuji všem božským "pardubickým" a těším se příští měsíc na "Navarátrí", kdy budeme převážně zpívat k Bohyním Sarasvatí,Lakšmí a Durze.


Pravidelné zpívání v Litomyšli    11.září 2008

V Litomyšlské čajovně se nám vždy dobře zpívá a tak tomu bylo i při tomto zpívání, které bylo věnováno Ganéšovi a jeho svátku. Ganéša jako odstraňovatel překážek mě tentokrát spíše nastavoval překážky v podobě třech prasklých strun u kytary. Přestože sám jsem se trochu trápil, ostatním se naopak viditelně dařilo "odstranit překážky" a všichni zpívali velmi dobře a zpívání si pochvalovali.
Sám jsem se nejlépe "naladil" u bhadžanu OM GANÉŠA OM GANÉŠA OM GANÉŠA OMKÁRA.
Děkuji všem za zpívání a těším se za měsíc v říjnu při svátku Navarátrí.
OM GANÉŠÁJA NAMAHA.


"Povídání zpívání" - 4.září 2008

První čtvrtek v září jsme se sešli večer v Domě Techniky v Pardubicích, kde proběhla díky panu Janu Jozovi přednáška, jejímž cílem bylo přiblížit postavy z manter a bhadžanů. Pověděli jsme si tak o Ganéšovi, Brahmovi a Sarasvatí, Višnuovi a Lakšmí, Šivovi a Párvatí, převážně tedy o postavách z hinduistické mytologie. Trochu času nám zbylo na povídání o Rámovi a Krišnovi. Zazněly bhadžany ke Ganéšovi a k Šivovi, Gájatrí mantra a nakonec "Řeka", píseň která oslavuje mnohá učení z různých kultur.
Dopoledne týž den na Českém rozhlasu Pardubice v pořadu "Máme hosty" jsme "byli hosty Jitky Slezákové". Rozhovor který proběhl i s některými nahrávkami si můžete poslechnout zde.

Zpívání v Dolní Čermné při návštěvě Šrí Tatháty     2. a 3.září 2008

Velkou ctí bylo pro nás zpívat při první návštěvě Šrí Tatháty v Čechách. V ašrámu v Dolní Čermné jsme sice již hráli poněkolikáté, ale nyní to bylo tak trochu jako poprvé.
Zpívání samotné bylo skvělé i když "schováni za mikrofony jsme trochu vrčeli" pro chybějící bližší kontakt k ostatním na který jsme zvyklí při zpívání v čajovnách.
V našem repertoáru písní zatím nemáme písně k Tathátovi, váhali jsme proto, které písně máme hrát. Také jako ne žáci Šrí Tatháty jsme se cítili spíše jako hosté, ale věříme, že jsme přesto potěšili všechny přítomné. Potěšit mohu i nyní, neboť nebude dlouho trvat a v našem zpěvníku přibude hned celá stránka písní k Tathátovi.
OM TATHÁTA OM

Píseň SÁÍ NÁRÁJENA se při příchodu Tatháty na daršan obohatila o text "OM NAMO TATHÁTA OM" a zde je tato část nahrávky. Podobně i zde v písni "ŘEKA" zpívané v průběhu daršanu, přibyl text "TATHÁTA OM TATHÁTA OM".
Zpívání v srpnu
byla zaměřena ke svátku Krišnadžanmaštami ,
tedy k narozeninám Krišny . Tento svátek byl 24. srpna. Na zpíváních jsme proto hráli mnoho bhadžanů a manter ke Krišnovi. Těšili jsme se tak při veselých zpíváních, neboť většina bhadžanů o Krišnovi nesou esenci oddanosti a lásky spojenou s radostí. Často se opěvuje Krišnova Bála - Líla, jeho Božská hra plná zázraků a velkých skutků ještě malého Krišny. Gopála, Govinda, to jsou Jeho přízviska popisující jej jako pasáčka krav, který tolik učaroval všechny obyvatele Vrindávánu z nichž Rádhá se stala Krišnovi nejmilejší. Rádhá a Krišna jsou považováni za vtělení Lakšmí a Višnua. Krišnovi se rovněž poprávu připisuje role púrnaavatára, a každý zřejmě ví, že to je on, kdo vykládá Ardžunovi velké učení Bhagavadgíty.

Pravidelné zpívání v Chrudimi    28.srpna 2008

Naposledy v tomto měsíci jsme zpívali mnoho bhadžanů ke Krišnovi u příležitosti oslav Jeho narozenin. A znovu to byly veselé bhadžany z nichž nejvíce se mi dnes líbil HÉ GOVINDA HÉ GOPÁLA.
Po mantrách OM NAMO BHAGAVATE VÁSUDEVÁJA a HARÉ RÁMA HARÉ KRIŠNA, které rovněž patřily k těm povedeným, jsme v druhé půli zpívání potom trochu experimentovali s některými novými písněmi.

DŽAJA GOVINDA DŽAJA GOPÁLA
Děkuji Vám milí mantrovníci a těším se v září na Ganéšovy narozeniny.

Pravidelné zpívání v Pardubicích    21.srpna 2008

Zpívání, při kterém jsme zpívali mnoho písní ke Krišnovi u příležitosti oslav svátku Krišnových narozenin, bylo pro mě velmi příjemné. Myslím, že nám to hezky zpívalo, a znovu jako naposledy v Litomyšli se některé písně opravdu moc povedli. Za všechny budu jmenovat třeba GOPÁLA RÁDHÉ KRIŠNA, nebo GOVINDA NÁRÁJENA.

Děkuji Vám tedy milí "mantrovníci" a těším se příští měsíc na "Ganéšovské zpívání", pro dnešek tedy
Džaj Hari KrišnaPravidelné zpívání v Litomyšli    14.srpna 2008

Myslím, že jsme Krišnu jistě potěšili svým zpěvem při včerejším zpívání, na kterém jsme se sešli v nenaplánovaném hezkém a shodném barevném ustrojení. Jakoby ty barvy charakterizovaly esenci a chuť bhadžanů o Krišnovi, kterému bylo toto srpnové zpívání věnováno. Škoda jen, že s námi nemohl být Petr, jistě by přidal kus radosti navíc.
Z písniček se mi nejvíce včera líbila, až mě při ní přejížděl mráz po zádech, písnička
DŽAJ ŠRÍ KRIŠNA ČEITANJA PRABHU NITJÁNANDA
HARE KRIŠNA HARE RÁM RÁDHÉ GOVINDAM
.

Těším se v září při Ganéšově svátku na zpívanou v Litomyšli.
Pravidelné zpívání v Chrudimi    24.července 2008

Po delší době to bylo jedno zpívání s menším počtem "mantrovníků", nicméně si myslím, že to nebylo nijak ke škodě a já osobně jsem si zpívání prožil hezky. Z písniček se mi nejvíce líbila DŽAJA ŠIVA ŠANKARA BÓL BÓL HARÉ HARÉ, která přešla hezky "do ticha" v závěru do mantry OM NAMAH ŠIVÁJA.

Do třetice jsme v tomto měsíci hráli ku svátku Guru Púrnimá, a příští měsíc budeme oslavovat narozeniny Krišny, takzvané Krišnadžanmaštami.
TASMAI ŠRÍ GURAVÉ NAMAHA
Zpívání v Dolní Čermné na svátek Guru Púrnimá     18. a 19.července 2008

V ášrámu Šrí Tatháty v Dolní Čermné jsme hráli u příležitosti svátku Guru Púrnimá. Tentokrát jsme z důvodu nahrávání byli schováni za mikrofony a tak nám chyběl náš obvyklý bližší kontakt s ostatními. Věříme ale, že tak budou pěkné nahrávky, které časem najdete i na našich stránkách.

Zpívalo se v pátek večer a v sobotu dopoledne. Ráno proběhla menší púdža-rituál a odpoledne byl spontání tanec.


Pravidelné zpívání v Pardubicích    17.července 2008

Na zpívání, které bylo zasvěceno svátku Guru Púrnimá, se nás opět sešlo mnoho "mantrovníků", kteří myslím si, odcházeli spokojeni a naplněni po zdařilém zpěvu. Alespoň za sebe tak vypovídám a dodám, že se mi líbilo mnoho písní, které jsme zpívali. Musím "pardubické mantrovníky" opravdu pochválit a tak se již těším na příště na Krišnovy narozeniny.
Džaja GuruPravidelné zpívání v Litomyšli    10.července 2008

Do Litomyšle se nás opět sjelo mnoho lidiček z celého okolí, neb čajovna je velmi oblíbená a hezky se tam zpívá. Zpívání bylo hezké a plné mnoha zdařilých bhadžanů, mezi které patřily i ty, které jsme zpívali na počest svátku Guru Púrnimá. Děkuji všem za účast a těším se na příští měsíc, kdy budeme zpívat převážně o Krišnovi na počest Jeho narozenin. Ale slibuji Vám, že zazpívám "Vive Jesu" a další písně, které jste si přáli a na které už nezbyl čas.

Šaranam Guru Šaranam

Pravidelné zpívání v Chrudimi    26.června 2008

V Chrudimi jsme se sešli opět v hojném počtu, tentokrát i díky hned několika "mantrovníků" z daleka. Zpívání tak bylo hezky "zpěvné" hned od začátku. Myslím, že nejpovedenější písničky byly dvě verze Mahámantry
HARÉ RÁMA HARÉ RÁMA RÁMA RÁMA HARÉ HARÉ.
Zpívání jsme si opět spestřili čtením z Bhagavadgíty, knížce, které jsme věnovali všechna červnová zpívání. Příští měsíc bude svátek Guru Purnimá, tak nezapomeňte přinést na společný oltář obrázek či předmět vyjadřující vašeho Gurua - duchovního učitele.


Pravidelné zpívání v Pardubicích    19.června 2008

Bylo to milé zpívání. "Pardubičtí mantrovníci" nezklamali a sešli jsme se opět kol dokola celé čajovny. Zpívání jsme si spestřili čtením z Bhagavadgíty. Jedna z nejpovedenějších písniček byl bhadžan Govinda Krišna Džej s oním "kratičkým" veršem.. GOPIKA MÁLA HARI PJARI MÁJÍ MÍRÁ MANA VIHÁRI MADANA MÓHANA MURALI DHÁRI KRIŠNA DŽEJ, ale nejen tuto písničku jsme si užili a tak se již těšíme na další měsíc.


Zpívání v Křišťálové čajovně v Praze     18.června 2008

V Galerii cestky ke světlu pana Zdeňka Hajného jsme hráli poprvé. Podkrovní místnost, kde je křišťálová čajovna, tak byla svědkem našeho hraní a zpívání opět společně s Janou a Lukášem Vídenskými. Přestože nás zklamala neúčast mnoha přislíbených "pražských mantrovníků", zbylí hosté si zpívání i dle jejich vlastních slov krásně a do hloubky prožili. A to je to proč to děláme, takže jsme potěšeni a věříme, že se nás zde na podzim (26.září), kdy sem opět zavítáme, sejde více a naše zážitky budou ještě lepší.


Zpívání na Sáí setkání ve Žďárci u Skutče    14.června 2008

Tak jako loni jsme přijeli i letos zazhrát a zazpívat na Sáí setkání, které se konalo nedaleko našeho bydliště, v příjemném prostředí ve Šrí Dévpuridžího ášramu ve Žďárci u Skutče.
Zpívání se všem líbilo. Zazněly mnohé bhadžany (nejvíce o Krišnovi - i díky malému představení-Tanec s Krišnou), známé mantry a hodně českých písniček. My jsme také rádi, že jsme se mohli opět setkat s Janou a Lukášem Vídenskými a pokračovat v našich společných zpíváních, a že jsme se tak mohli sehrát před blížícím zpíváním v Praze.
Pravidelné zpívání v Litomyšli    12.června 2008

Po dlouhé době jedno zpívání bez našeho "Péťi tamburínisty". Jeho doprovod a hlas nám sice chyběl, ale přesto jsme si zpívání užili. I Jasmínek - čajovnický opeřenec, jakoby chtěl zacelit ono chybějící místo, se nechával slyšet nejen svým "zaplať čaj" ale i krásným ptačím zpěvem. Zpívání jsme si spestřili čtením z Bhagavadgíty.

Zpívání v Karlových Varech  31.května - 1.června 2008

Již po druhé jsme zavítali k naší kamarádce Julii z astro studia Slunce do Karlových Varů. Oproti minulému setkání v listopadu se nás nesešlo toliko, ale zpívání především v sobotu bylo velmi zdařilé.
Další zpívání v Karlových Varech zatím není určeno, pravděpodobný termín bude listopad 2008 až leden 2009.

Ve fotogalerii v části z ostatních zpívání naleznete několik fotografií z tohoto zpívání.Pravidelné zpívání v Chrudimi    22.května 2008

Od spuštění webových stránek to bylo první z pravidelných zpívání, které má takovýto komentář. Ten bude časem přístupný (ve formě vložitelných komentářů) i Vašim pohledům a budeme si takto moci po zpívání vždy povědět, jak se nám zpívání líbilo či nelíbilo.
Takže zatím jen můj pohled a tak dodávám, že se mi květnové zpívání v čajovně Luně, plné dětí, rozhodně líbilo, a že jsme si hezky zazpívali.
Zpívání v Dolní Čermné     17.5.2008

V ášrámu Šrí Tatháty v Dolní Čermné se konalo setkání s Ritodgatou a Sučetasem Maitrími. Nedílnou součástí programu celého setkání bylo samozřejmě zpívání bhadžanů a manter, o které se starali převážně Jaruška a Lukáš. My jsme se zúčastnili sobotního programu, kde jsme společně zazpívali několik bhadžanů a manter. Nahrávky z tohoto zpívání si můžete poslechnout na našich stránkách (odkaz AUDIO VIDEO). Myslím, že jsou to nejlepší z našich "amatérských nahrávek", díky za ně.
Přítomnost Ritodgaty a Sučetase opět jako loni prohloubila celkový prožitek při zpívání. Těšíme se na další takové setkání.


Zpívání v Jihlavě    3.dubna 2008

Zpívání v Jihlavské čajovně a knihkupectví Kuba & Pařízek, bylo velmi zdařilé ač nám přišlo na zpívání maličko místních "mantrovníků".

O to více se nás ale sešlo z našich řad a navíc také přijel náš kamarád a "spolumantrovník-bubeník" Lukáš Vídenský se svoji ženou, čímž jsme navázali na naši spolupráci z předešlých zpíváních.

Naši tři jihlavští hosté a také zpívající čajovníci byli potěšeni naším hraním a my jsme si to také skvěle užili, takže se těšíme, že si to někdy zopakujeme i s početnějším publikem.
Zpívání v Českých Budějovicích a v Karbanově Mlýně     31.ledna.2008  a   1.-2.února.2008

V Českých Budějovicích jsme hráli na podporu rozjetí tamějšího zpívání bhadžanů pro našeho kamaráda Jaromíra. Pro nás to bylo velmi zajímavé zpívání v krásné čajovně Čajový ateliér v centru města. Zajímavé pro nás zpěváky, kteří jsme seděli na podiu, kde jsme si krásně užívali zvučné echo a naši nově se rozvíjející spolupráci s našimi pozvanými kamarády Lukášem a Janou Vídenskými. Bylo nám ale líto, že se nám nepodařilo seskupit ostatní návštěvníky "více do hloučku", tak aby zpívala celá čajovna, teprve až ke konci se někteří přiblížili a zpívali s námi. My jsme si ale přesto zpívání opravdu užili, a dařilo se nám, přestože jsme vlastně poprvé a bez zkoušení hráli spolu s našimi pozvanými kamarády.

Naši spolupráci jsme další den rozvinuli na setkání přímo u našich kamarádů v Karbanově Mlýně (nedaleko Pacova). Zpívali jsme jak v pátek tak i v sobotu před odjezdem a zpívání to byla spíše "rodinná".
Lukáš s Janou chystají vybudovat ve mlýně centrum, zaměřené na hudbu, tanec a podobné aktivity. Místo leží v krásné přírodě, takže se můžeme jistě těšit a přát, aby jim vše vycházelo.