Rok 2009

PROSINEC 2009

27.prosince - Pravidelné zpívání v Chrudimi
Poslední zpívání v tomto roce se povedlo hlavně ve své druhé půlce.
21.prosince - Zpívání v Žamberku
První zpívání v obchůdku naší kamarádky Zuzky (ať se jí daří).
zamberk1.jpg, 41kB zamberk2.jpg, 39kB
17.prosince - Pravidelné zpívání v Pardubicích
Krásné vánoční zpívání, díky.
10.prosince - Pravidelné zpívání v Litomyšli
Tak už jsme si také hezky zakoledovali na příjemném zpívání v Litomyšli.
4.prosince - Zpívání v Praze
Tak my jsme si to užili moc pěkně, škoda jen že nebylo více domácích. "Asi musíme do nějakého většího města a nebo naopak?"

LISTOPAD 2009

26.listopadu - Pravidelné zpívání v Chrudimi
Ač nebylo nás toliko, ač já huhňal a ke konci už moc neuzpíval, bylo to hezké, milé a krásné.
19.listopadu - Pravidelné zpívání v Pardubicích
Zpíváníčko se i přes naplněnou čajovnu trochu déle rozjíždělo, ale nakonec se rozezpívalo moc hezky.
12.listopadu - Zpívání v Čajovně v Muzeu v Litomyšli
Krásné zpívání plné povedených písniček a ještě k tomu obohacené o písničky od Mařenky ze Žampachu.

6.listopadu - Zpívání v Křišťálové čajovně v Praze
Tomuto zpívání chybělo jen více lidiček. (žeby všici nastydli?)

ŘÍJEN 2009

29.října - Zpívání v Čajovně u Ariela v Náchodě
Příjemné místečko, příjemní čajovníci a krásné zpívání

22.října - Pravidelné zpívání v Chrudimi
I Chrudimská čajovna zaplněna byla. A zpívání to bylo milé a za sebe mohu říct i míruvnitřpřinášející.
15.října - Pravidelné zpívání v Pardubicích
V Pardubicích opět plná čajovnička. Zazněly některé nové písničky. Z těch známých se povedly DŽAJA DŽAJA ŠIVA ŠAMBO či "známá dvojka-HEVENU ŠALOM a VIVE JESU".
 
8.října - Pravidelné zpívání v Litomyšli
Čajovna praskala ve švech, aneb "jak se bubeník hecoval s tamburínistou".
Vskutku naplno zpívané zpívání, děkuji všem.
 
 
3.října - Zpívání v Neratovském kostele v Orlických horách
4.října - Zpívání v kapličce v Černé Vodě(Orlické Záhoří) v Orlických horách
Krásná zpívání, která zahřála i v chladnějším počasí. Zpívali jsme a hráli spolu s našimi kamarády Lukášem a Janou Vídenskými.
Video nahrávky:
*OTVÍRÁM SVÉ SRDCE TOBĚ MŮJ BOŽE MILOVANÝ(Neratov)
*MILUJI BOŽE JÁ MILUJI ŽÍT(Neratov)
*HEVENU ŠALOM ALEICHEM(Černá Voda)
     
     

ZÁŘÍ 2009

24.září - Pravidelné zpívání v Chrudimi
Moc hezká byla "Džaj Má Durgá".
17.září - Pravidelné zpívání v Pardubicích
Hezké zpívání v zaplněné čajovničce
par5.jpg, 38kB       par6.jpg, 37kB
10.září - Pravidelné zpívání v Litomyšli
Milé zpívání opět se spoustou dětiček. Dařili se nám klidnější písničky.
5.-6.září - Zpívání při návštěvě Šrí Tatháty v Dolní Čermné
Po roce jsme opět zpívali v Dolní Čermné při návštěvě Šrí Tatháty. Oproti loňsku jsme nacvičili už mnohem více písní k Tathátovi, dokonce i jednu vlastní(DŽAJA GURU DŽAJA GURU). Především jsem ale moc rád, že jsme opět hráli i s Lukášem a že nám to dobře zpívalo.
     
4.září - Zpívání v Křišťálové čajovně v Praze
Sic v nepříliš zaplněné čajovně, jsme si však krásně zazpívali a přítomné potěšili. Stačí vzpomenout třeba na "Sáí Nárájena, Bůh je v nás, v každém z nás...."

SRPEN 2009

Srpen jsme věnovali svátkům narozenin Krišny a Ganéšy. Velmi krásnou událostí bylo pro nás zpívání při daršanu Svámího Višvánandy.
27.srpna - Pravidelné zpívání v Chrudimi
23.srpna - Zpívání při daršanu svámího Višvánandy v Praze
Bylo užasné zpívat pro toliko lidiček, pro Svámího a nemluvě o zpívání s ním. Moc děkujeme za tento prožitek.
visvananda2.jpg, 47kB visvananda1.jpg, 18kB
20.srpna - Pravidelné zpívání v Pardubicích
Zaplněná čajovna zpívala a zpívala, nutno ji pochválit!
13.srpna - Pravidelné zpívání v Litomyšli
Oslavili jsme Krišnovy narozeniny.

ČERVENEC 2009

Celý červenec patřil svátku Guru Purnimá, který byl 7. července.
23.července - Pravidelné zpívání v Chrudimi
Zpívání v Chrudimi bylo příjemné, zpívali jsme některé písně, které jsme ještě nehráli, i ty co jsme delší dobu nehráli.
Krásně se povedla společná píseň ŠRÍ KRIŠNA GOVINDA s GOPÁLA GOPÁLA či mantra SATJAM EVA DŽAJATÉ.
16.července - Pravidelné zpívání v Pardubicích
Zpívání v Pardubické čajovně bylo opět krásné. Mezi nejhezčí písně bych zařadil mantru GURUR BRAHMA GURUR VIŠNU či bhadžan OM ŠIVÁJA.
9.července - Pravidelné zpívání v Litomyšli
Zpívání v Litomyšli bylo moc hezké, bylo nás hodně a obvzláště některé bhadžany, jako třeba GOPÁLA RÁDHÉ KRIŠNA nebo úvodní GANÉŠA ŠARANAM, byly vskutku povedené. V závěru se mi potom nejvíce líbila WE ARE OPENING UP.
9.7.2009.jpg, 29kB 9.7.2009.jpg, 31kB

ČERVEN 2009

V ČERVNU jsme se na zpíváních především těšili z českých písní, kterým jsme zpívání věnovali. Podobně jsme se zaměřili také na "sarva dharma bhadžany", písně opěvující všechna duchovní učení. Naučili jsme se tak některé nové bhadžany. Do třetice to byly "šánti mantry", které jsme v červnu zařadili jako mantru měsíce.
  Protože v měsíci červnu není žádný nám známý významný svátek, byl tento měsíc věnován právě těmto písním. Jak kamarádi vtipně připoměli, oslavovali jsme tentokrat Sami Sebe. A vskutku, řada z nás má v červnu narozeniny.
25.června - Pravidelné zpívání v Chrudimi
Včerejší zpívání v Chrudimi bylo moc hezké. Dařili se nám jak slíbené české písničky, tak i všechny ostatní. Například česká písnička ZDE TĚLO MÉ JEST, nebo bhadžan GURU NÁNAKADŽÍ patřili k nejpovedenějším. Děkuji všem mantrovníkům a omlouvám se ještě jednou, že jsem zpívání trochu zkrátil vzhledem k mé vyšší teplotě.
18.června - Pravidelné zpívání v Pardubicích
Krásné zpívání bylo v Pardubické čajovně. Ani nemohu vybrat jaká píseň se mi nejvíce líbila, protože byly všechny pěkné. Potěšením bylo vidět zdravou a veselou mantrovnici Jitku, která měla před časem vážnější autohavárii a děkuji také za její vyřčená slova.
Myslím, že jsme si to zpívání všichni hezky prožili, no a abych přeci jen zmínil alespoň pár písniček, tak musím uznat, že VIVE JESU i HEVENU ŠALOM ALEICHEM jsme tedy pořádně rozjeli.
11.června - Pravidelné zpívání v Litomyšli
Včerejší zpívání v Litomyšli jsme si vskutku prozpívali po česku s "šánti mantrami" a "sarva dharma bhadžany", právě tak jak jsme slíbili v pozvánce.
Nejvíce se mě líbili české PRAVDA JSEM LÁSKA JSEM a NEMLUV KDYŽ NEMUSÍŠ, opět "sarvadharmová" ŘEKA a Mařenčina OM TARE TUTARE.
Museli jsme tentokrát oželet rytmus i zpěv našeho "tamburínového" Petra, který měl jiný program. Naopak obohacením a milým překvapením, byly písničky od Mařenky ze Žampachu, další to "mantrové" zpěvačky.
5.června - Zpívání v Křišťálové čajovně v Praze
Včerejší zpívání v Křišťálové čajovně v Praze bylo pro mne velmi příjemné, škoda jen, že jsem Vám je rušil častým laděním a výměnou strun. Obohacením oproti tomu, byla ale přítomnost našich kamarádů Lenky a Petra, kteří také pravidelně zpívají a kteří nám zazpívali dvě krásné písně. A taky bych neměl zapomenout na mou ženu Míšu, která si po dlouho dlouhé době s námi zazpívala(a to dobře a vydatně) bez dětiček, které poprvé hlídali dědeček s babičkou.

Zpívali jsme, jak jsme přislíbili, mnoho českých písniček z nichž se mi nejvíce líbili "poločeské" SÁÍ NÁRÁJENA(s českým textem Bůh je v nás v každém z nás....) a "sarvadharmová" ŘEKA.
Mantry a bhadžany nám včera šly všechny "od ruky". Takový bhadžan NÁRÁJENA HARI nebo mantry OM ŠÁNTI OM a GATE GATE, patřily mezi nejvydařenější vůbec.

Děkuji tedy všem zúčastněným za krásné zpívání a těším se po prázdninách opět nějaký ten první či poslední pátek v měsíci.

KVĚTEN 2009


Pravidelná zpívání v KVĚTNU
byla ve znamení svátku Buddha púrnimá(9.5.). Při tomto svátku se připomíná Buddhovo narození, osvícení i jeho umrtí. Budeme se proto věnovat písním a mantrám z buddhistické tradice.
28.května - Pravidelné zpívání v Chrudimi
V zaplněné čajovně v Chrudimi jsme si hezky zazpívali. Část zpívání jsme věnovali buddhistickým mantrám.
Nejvíce se mi dnes líbila z "Buddhových" OM MANI PADME HUM, obě verze. Z úvodu potom GÁJATRÍ MANTRA a moc se nám povedla SÁÍ NÁRÁJENÁ.
21.května - Pravidelné zpívání v Pardubicích
Zaplněná čajovna v Pardubicích byla svědkem dalšího hezkého zpívání, při kterém jsme si připomenuli svátek Buddha Púrnimá všemi písněmi které ve zpěvníku k Buddhovi a z buddhistické tradice máme. A právě z těchto písní se mi dnes moc líbili obě verze mantry OM MANI PADME HUM, mantra GATE GATE a nejvíce BUDDHAM ŠARANAM GAČCHÁMÍ.
Děkuji všem mantrovníkům a těším se příště zas.
9.května - Zpívání v Poutním kostele v Neratově v Orlických horách
Poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie v Neratově jsme s kamarády již mnohokrát navštívili a také zazpívali v něm, ale tentokrát to bylo ve formě veřejného zpívání, které se narychlo uskutečnilo za pomoci několika přátel.
Zazpívali jsme mnoho našich českých písní a písně z různých duchovních kultur, abychom tak mohli vyjádřit odvěkou touhu uvnitř každého z nás; touhu po Poznání; po Bohu; touhu, která je vlastní všem lidem po celém světě; touhu, která nechává vzniknout takovým místům, jakým je právě tento kostel.
neratov.jpg, 53kB
neratov1.jpg, 67kB
Jsme moc rádi, že jsme měli tu možnost zde zpívat, tak i díky za kladné ohlasy.

DUBEN 2009


Pravidelná zpívání v DUBNU byla oslavou narozenin Rámy a Hanumána, Rámnavámí(3.4.) a Hanumán džajantí(9.4.), ale také oslavou Velikonočních svátků.
23.dubna - Pravidelné zpívání v Chrudimi
Milé zpívání bylo v Chrudimi, ve kterém jsme kromě písní k Rámovi zpívaných na počest svátku RÁMNAVÁMÍ, zpívali také mnoho bhadžanů ke Krišnovi, písně ke Kristu a řadu českých písniček. Mě osobně se dnes nejvíce líbila slovenská EUCHARISTIA a taky většina zmíněných Rámových a Krišnových bhadžanů.
chrudim-duben-2009.jpg, 121kB
16.dubna - Pravidelné zpívání v Pardubicích
I při krásném jarním počasí se nás v Pardubicích opět sešlo hodně. Z počátku jsme zpívali mantry a bhadžany o Rámovi, Sítě a Hanumánovi a v druhé části to byly písně o Kristovi abychom tak oslavili Rámovy a Hanumánovy narozeniny a také Velikonoční svátky. Bhadžan RÁMA BÓLO si každý s chutí zazpíval jakož i další bhadžany, jako třeba DŽEJ DŽEJ DŽEJ HANUMÁN BÓLO. Takže jsme zajisté potěšili hrdiny z příběhu Rámájany.
Z těch "velikonočních" to byly potom "AVE MARIA" či VIVE JESU, které jsme pěkně "rozezpívali".

9.dubna - Pravidelné zpívání v Litomyšli
Pěkné zpívání při pěkném počasí s pěknou návštěvou. Takové bylo zpívání v Litomyšli, které nám vyšlo dokonce přímo na den Hanumánových narozenin a na zelený čtvrtek k tomu. Tak přišlo na řadu mnoho písní oslavujících hrdiny z Rámájany, mezi nimiž se mi moc líbil bhadžan DŽEJ DŽEJ DŽEJ HANUMÁN BÓLO, ale ještě více se nám zdařil jiný bhadžan o Krišnovi GOVINDA GOVINDA GOPÁLA RÁM.Z písní o Kristovi se mi líbila známá I´M ONE WITH THE HEART.
Celé zpívání bylo poprvé obohaceno účastí bubeníka Martina a jsme rádi za jeho bubnování, díky a těšíme se na další společné hraní.
Příště pozor, květnové zpívání nebude, termín 14.května se shoduje s koncertem Devy Prémal v Praze a tak se můžeme případně viděti tam. Takže se v Litomyšli těšíme až 11.června.
3.dubna - Zpívání v Křišťálové čajovně v Praze
Zpívání v Praze, které bylo přímo na svátek Rámnavámí, bylo velmi příjemné a také z Vašich pohledů bylo znát, že se Vám jistě líbilo. I nám se hezky zpívalo a jsme také rádi opět za hojnou účast.
Z písní, to byly ty o Rámovi, Sítě a Hanumánovi, které bych zařadil mezi nejpovedenější a pro mne nejprocítěnější.
pra6.jpg, 32kB pra7.jpg, 32kB

BŘEZEN 2009

Pravidelná zpívání v BŘEZNU byla zaměřena na oslavu příchodu jara. Proto si zasloužila pozornost Matka země, Matka příroda. Ta je ctěna od věky věků a ve všech kulturách jako Božská Matka.
Na podzim je v Indii ctěna Bohyně při velkém svátku Navarátrí. Tento svátek má i svou jarní podobu, svátek VASANTA NAVARÁTRÍ(27.3), přiněmž se slaví zejména Gaurí(Durgá) ale i další dvě bohyně z Trimúrti, Lakšmí a Sarasvatí. Na zpívání proto zazněly mantry a bhadžany k božským Matkám.
Protože jsou na zemi v tuto dobu také žijící Božské Matky, zazpívali jsme si písně věnované jim.
Pro nás nejbližší to jsou písně k Matce Lasaně, která měla 5.března narozeniny.


26.března - Pravidelné zpívání v Chrudimi
Potěšením bylo pro nás při březnovém zpívání v Chrudimi, že se jej po dlouhé době zúčastnil Erik, náš kamarád a autor nemála písniček.
Většinu písní jsme zaměřili dle svátku Vasanta Navarátrí k Božským Matkám. Mezi těmito písněmi se mi nejvíce líbili "Lasanková" PRO SAMU LÁSKU K NÁM a "africká" JEMAJA ASESU. Ale jinak pro mne ty nejhezčí písně byly SATJAM EVA DŽAJATÉ a BÁBÁ NÁM KÉVALAM.
19.března - Pravidelné zpívání v Pardubicích
V Pardubicích jsme se opět sešli v hojném počtu při zpívání které bylo zaměřeno na písně k božským Matkám. Také jsme se zaměřili na mantru a modlitbu ASATO MA SAT GAMAJA. Z "Deví bhadžanů" se mi nejvíce líbil tak jako v Litomyšli bhadžan AMBA MANDAHÁSA VADANÍ, ale úplně nejvíc mě potěšil bhadžan SÍTÁ RÁM SÍTÁ RÁM, asi už se těším na příští měsíc, kdy budeme převážně zpívat o Rámovi a o hrdinech z Rámájany.
Přesto jsme zpívali pro "Matičku Zemi", Božskou Matku dostatečné množství písní a určitě jsme ji i sebe potěšili. Alespoň za sebe mohu říci, že mě srdíčko hřálo.
12.března - Pravidelné zpívání v Litomyšli
Zpívání v Litomyšli bylo krásné. Bylo plné bhadžanů, které nepatří k tak často zpívaným, avšak mohli jsme je zařadit mezi bhadžany povedené. Na "pořadu dne" byly především písně k božským Matkám, při příležitosti připomenutí jarního svátku VASANTA NAVARÁTRÍ, který započne 27.3. a bude trvat až do 3.dubna, kdy bude zároveň další svátek Rámnavámí-Rámovy narozeniny, ale to je už pozvánka na zpívání příští-dubnové.
Pro mně nejhezčí písní byl bhadžan AMBA MANDAHÁSA VADANÍ a DÉVÍ SÁÍ MÁ. Zazpívali jsme si také několik hezkých písniček k Matce Lasaně.
Další ze známějších manter, kterou jsme pro tento měsíc zvolili, byla mantra a modlitba ASATO MA SAT GAMAJA.
Na konci se nám moc hezky zpívala píseň ŠŤASTNÉ AŤ JSOU VŠECHNY SVĚTŮ BYTOSTI.

ÚNOR 2009

Zpívání v únoru byla zaměřena na
svátek Mahášivarátrí-Velkou Šivovu noc a védské mantry.
Šivarátrí bylo letos v noci z 23. na 24.února a neplánovaně jsme se nakonec s přáteli sešli i u nás doma, a hezky jsme si, i když ne celou noc, zazpívali.

26.února - Pravidelné zpívání v Chrudimi
Krásné zpívání až se nám ani nechtělo jít domů. Opět se ukázalo, že menší počet lidí nemusí znamenat "slabé zpívání". Naopak to bylo právě hezky zpěvné a bhadžany k Šivovi nám opravdu šly. Myslím, že se povedou určitě i nahrávky, tak se na ně můžete, avšak až po víkendu těšit. Nejvíce se mi líbil bhadžan HÉ ŠIVA ŠANKARA HÉ MAHÉŠVAR.
19.února - Pravidelné zpívání v Pardubicích
V Pardubicích jsme se sešli v hojném počtu a dokonce i z čerstvě vrátivšími mantrovníky, kteří byli v Indii.
Zpívali jsme hodně bhadžanů k Šivovi vzhledem k blížícímu svátku Mahášivarátrí.Snad nejvíce se mi líbil bhadžan GANGA DŽATÁDHARA GAURÍ ŠANKARA, a také védská recitace mantry OM SAHANA VAVATU.
12.února - Pravidelné zpívání v Litomyšli
Únorové zpívání v Litomyšli bylo plné nových písní, včetně inzerované recitace védské mantry OM SAHANA VAVATU, kterou jsme se trochu naučili(zněla pěkně, musím Vás pochválit). Zaznělo také několik bhadžanů k Šivovi a mantra OM TRAJAMBAKAM JADŽÁMAHÉ, protože se blíží svátek Mahášivarátrí-Velká Šivova noc.
Přestože bylo zpívání takové rušnější(děti opět řádily jako naposledy v Chrudimi), musím za sebe říci, že jsem si prožil několik chvil plných hlubokého míru.

LEDEN 2009

Pravidelná zpívání v lednu byla zaměřena na mantru OM a Gájatrí mantru.
30.ledna - Zpívání v Křišťálové čajovně v Praze
Zpívání v Křišťálové čajovně v Galerii cestky ke světlu bylo velmi krásné. Jak bylo předesíláno, bylo věnováno Gájatrí mantře, kterou jsme zpívali a recitovali v několika verzích a všechny byly velmi pěkné.
Hledal jsem vhodné slůvku jak bych charakterizoval toto zpívání až mě přišlo slovo "tichozvučné". Bylo to takové zpívání, kdy jsme zpívali pěkně s plna hrdla a zároveň prožívali vnitřní mír. Věřím, že jste to vnímali podobně a tak nezbývá než Vám všem zúčastněným poděkovat. Ani nemůžu tentokrát vyzdvihovat ty nejhezčí písničky, protože se mi líbili opravdu všechny.
22.ledna - Pravidelné zpívání v Chrudimi
Zpívání v Chrudimi bylo pěkné a stihli jsme myslím zahrát hodně písniček. Tak jako předešlá zpívání i v Chrudimi jsme zpívali a recitovali Gájatrí mantru v několika provedeních. Na své si ale přišly mnohé bhadžany, mantry a české písničky i ty, které jsme delší dobu nehráli, jako třeba česká KDO JSEM JÁ, bhadžan DŽAJ HARI KRIŠNA či AJÓDHJA VÁSI RÁM.
Velmi hezká byla anglicko česká HALELUJA WE PRAISE
Někteří z našich "mantrovníků" odjeli do Indie, ale na místo nich přibyly nové tváře, které tímto vítám a myslím, že se všem zpívání líbilo i když ti nejmenší "mantrovníci" pěkně řádili a hlučeli.
15.ledna - Pravidelné zpívání v Pardubicích
Další milé zpívání v měsíci lednu bylo v Pardubické čajovně Na Paletě. Zpívání bylo, tak jak bylo předesíláno, prodchnuto GÁJATRÍ MANTROU, kterou jsme zpívali téměř ve všech verzích, které známe. A řekl bych, že ta poslední "naše" zpívaná byla nejpovedenější.
Nechybělo ani dlouhé opakování mantry OM spojené s mantrou OMKÁRAM BINDU SAMJUKTAM
Pozadu nezůstávali ani další písně a musel bych je asi vyjmenovat všechny abych tu ocenil tu nejlepší. I proto si myslím, že si každý užil toto první zpívání v Novém roce "dosytosti".
SATJAM EVA DŽAJATÉ
8.ledna - Pravidelné zpívání v Litomyšli
Moc, moc hezké, přímo užasné, bylo lednové zpívání v Litomyšli a to i přesto, že nás bylo pouze devět+ čajovník a nejmladší mantrovník Tomča. Na co jsme šáhli to nám šlo, "i ty chybičky nám šly dobře". A také Gájatrí mantra, které bylo zpívání věnováno, se nám hezky zpívala a recitovala(nahrávka). Mě se velmi líbil bhadžan BOLO BOLO SABMILE BOLO OM NAMAH ŠIVÁJA  (nahrávka) a také SÁÍ HAMÁRÁ  (nahrávka).
Všem moc děkuji, bylo to krásný.